Sesja zdjęciowa na korcie tenisowym

Sesja zdjęciowa na korcie tenisowym

Sesja zdjęciowa na korcie tenisowym to idealny sposób, by udokumentować swoją pasję oraz ogrom emocji jej towarzyszących. W moim obiektywie wyjątkowa zawodniczka o atomowym serwisie!

Sesja podczas treningu tenisa

W ramach mojej współpracy z gminą Bystrzyca Kłodzka fotografuję różne ciekawe imprezy. Jedną z nich był turniej tenisowy - Deblowe Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej. Oprócz turniejowej rywalizacji odbywały się także treningi. Jedną z trenującym zawodniczek była Paula, która dysponuje atomowym serwisem i niezwykłym wdziękiem podczas gry.

sesja zdjęciowa na korcie

Atomowe uderzenie i ogrom kobiecości - znak firmowy uroczej zawodniczki

Sesja zdjęciowa na korcie tenisowym - ogrom emocji w kadrze

Sesja zdjęciowa na korcie tenisowym to nie tylko precyzja ruchów, ale także głębokie emocje, które towarzyszyły każdemu uderzeniu piłki. Na zdjęciach wyraźnie widać wysiłek włożony w każdy serw i return. Mimikę na jej twarzy, pełną determinacji i koncentracji, można porównać do ekspresji największych mistrzów sportu. Szczególnie imponujące były chwile, gdy przygotowywała się do mocnego uderzenia – widać było wtedy ogromną siłę i dynamikę, które sprawiały, że każdy jej ruch był niczym dzieło sztuki.

Nie sposób nie zauważyć jej zaangażowania i pasji, które emanują z każdej fotografii. To właśnie te elementy sprawiają, że sesja zdjęciowa na korcie tenisowym stała się nie tylko dokumentacją treningu, ale również prawdziwą opowieścią o miłości do sportu i nieustannym dążeniu do doskonałości.

sesja zdjęciowa kort tenisowy

Skupienie i gotowość wypisane na twarzy

Sesja na korcie tenisowym - bez pozowania

Nie była to klasyczna sesja zdjęciowa na korcie tenisowym, gdyż nie wykonywaliśmy ujęć pozowanych. Oczywiście mógłbym wykonać zdjęcia o nieco lepszej godzinie oraz poprosić Paulę o ustawianie się w miejscach, gdzie będzie lepsze tło. Jednak sama sesja była wynikiem spontanicznej prośby trenera oraz tego jakie wrażenie na mnie (nie znam się na tenisie!) zrobiła siła uderzenia piłki poprzez zawodniczkę.

Zależało mi również, aby ta sesja zdjęciowa była w pełni naturalna. Nie chciałem swoją obecnością i ewentualnymi sugestiami rozpraszać modelki - zawodniczki. Z tego względu nie do końca jest to sesja zdjęciowa na korcie tenisowym, ponieważ ma w sobie sporo z reportażu.

sesja zdjęciowa na kortach tenisowych

Polowanie na odpowiedni moment - to najważniejsze w sesji zdjęciowej na korcie tenisowym

W analogowym klimacie

Istotną częścią tej sesji była odpowiednia obróbka zdjęć. Postanowiłem sięgnąć po inspirację fotografią analogową. Chciałem stworzyć mieszankę współczesnej doskonałości obrazu i kolorów z epoki analogowej. Kolorystyka różni się od tego, co widziałem podczas fotografowania. Jest to zabieg absolutnie zamierzony. Zależało mi na tym, by zdjęcia miały specyficzny vibe.

Sesja zdjęciowa na korcie tenisowym - jaki sprzęt do fotografii tenisa?

Sesja zdjęciowa na korcie tenisowym pod względem sprzętowym nie różni się niczym od pozostałych dyscyplin sportu. Istotnym jest, aby skorzystać z teleobiektywu. Moim zdaniem minimum to 200mm, by móc wystarczająco odsunąć się od akcji.

Teleobiektyw do fotografii tenisa sprawdza się najlepiej, ponieważ:

  • Pozwala zachować bezpieczną odległość, co zmniejsza ryzyko uderzenia piłką
  • Odpowiednia odległość pozwala czuć się komfortowo zawodnikom
  • Im dalej od obiektu jesteś tym mniej musisz skracać czas naświetlania
  • Kompresja perspektywy. Im dłuższy obiektyw, tym mniej zbędnego tła w kadrze
sesja tenisowa

Dzięki zastosowaniu teleobiektywu w tle widać było jedynie ogrodzenie. Pozwala to skupić wzrok na uroczym obliczu Pauli. W kadrze nie ma żadnych "rozpraszaczy"

SONY FE 200-600 MM F5.6-6.3 G OSS - idealny do sesji zdjęciowej na korcie tenisowym

Nie ważne czy to sesja zdjęciowa na korcie tenisowym, mecz piłkarski czy też pokaz lotniczy. Ten obiektyw jest genialny do wszelkiego rodzaju fotografii sportowej. Nie jest on szkłem zbyt jasnym, lecz nie jest też zbyt ciemny. Zdjęcia wykonywałem na całym zakresie ogniskowych, choć większość zamykała się w przedziale 250-350mm. Jaki z tego wniosek? Szkło typu 300mm F/4 byłoby równie genialnym wyborem. Zoom zabrał mi trochę światła, ale dał elastyczność w kadrowaniu. Dlatego też nie zamieniłbym go w tej sytuacji na jaśniejszą "stałkę".

Fotografia tenisa - jaki czas naświetlania?

W przypadku tak długiego obiektywu mogłem sobie pozwolić na czas naświetlania wynoszący 1/2500s. Przy przysłonie f/6.3 czułość ISO wypadała na poziomie 1600 - 3200. Na szczęście dla mojego aparatu wartości te są wciąż mocno akceptowalne. Dodajmy do tego genialne odszumianie w Lightroomie i wciąż mamy zdjęcia świetnej jakości. Jeśli chodzi o aparat to był to Sony A9 pierwszej generacji. Wciąż doskonały do takich zadań jak sesja zdjęciowa na korcie tenisowym. Jego auto focus i szybkość serii jeszcze przez kilka dobrych lat pozycjonować go będą wysoko na liście aparatów do fotografii sportowej.

Sesja zdjęciowa na korcie tenisowym - galeria zdjęć

sesja zdjęciowa na korcie tenisa
sesja trening tenisa
sesja tenisowa
sesja sportowa

2024 © KadremPisane.pl
MocneStrony.pro - Aleks Jovicić
cross