sesja plenerowa w zbożu - Kotlina Kłodzka

Sesja plenerowa w zbożu

Sesja plenerowa w zbożu nigdy nie wychodzi z mody. Jest to równie popularny motyw jak sesja w rzepaku czy też sesja jesienią, gdy wszystko mieni się złotem. Niezwykle płytka głębia ostrości nadaje całej kompozycji lekkości i delikatności Portret w zbożu Kotlina Kłodzka to region pełen urokliwych pejzaży. Można tu organizować sesje zdjęciowe przy wodospadach, w […]

Sesja plenerowa w zbożu nigdy nie wychodzi z mody. Jest to równie popularny motyw jak sesja w rzepaku czy też sesja jesienią, gdy wszystko mieni się złotem.

Sesja plenerowa w zbożu - letni kobiecy portret

Ocean kłosów, rozpalonych lipcowym słońcem. W tle drzewa i Sudety. Uwielbiam takie miejsca. Moim zdaniem nawet w przypadku sesji portretowych otoczenie ma ogromne znaczenie.
Typ sesji
Sesja plenerowa
Gdzie?
Kotlina Kłodzka
Kiedy?
Lipiec 2023
Optyka
Carl ZEISS Makro - Planar 2/100 ZF
Fotograf Kotlina Kłodzka - sesja w zbożu

Niezwykle płytka głębia ostrości nadaje całej kompozycji lekkości i delikatności

Portret w zbożu

Kotlina Kłodzka to region pełen urokliwych pejzaży. Można tu organizować sesje zdjęciowe przy wodospadach, w malowniczych lasach czy na tle Sudetów. Pomimo takiej różnorodności krajobrazów, postanowiliśmy zrobić "zwykłe" zdjęcia w polu zboża. Dlaczego tak? Ten pomysł narodził się trochę przypadkiem, podczas przejażdżki samochodem w poszukiwaniu ciekawego miejsca z odrobiną cienia, ponieważ...

Ostre słońce wrogiem dobrych zdjęć!

Intensywne słońce to wróg fotografii, zwłaszcza podczas sesji z udziałem kobiet. Silne światło tworzy głębokie cienie, szczególnie na twarzy, co sprawia, że wygląd modelki jest niekorzystny, niezależnie od wieku i urody. Na szczęście, znalazłem pole obok wąskiej asfaltowej drogi, przy której rosły wysokie krzaki. Zasłoniły one promienie słoneczne, chroniąc naszą modelkę przed ich wpływem, co miało korzystny wpływ na jakość zdjęć.

Sesja plenerowa w żbożu

Kiedy słońce jest wciąż zbyt wysoko, warto zasugerować modelce, aby usiadła w zbożu tyłem do światła

Sesja plenerowa w zbożu w czerni i bieli?

Sesja plenerowa w zbożu kojarzyć się może z ciepłymi barwami upalnego lata. Ja osobiście jestem wielkim miłośnikiem fotografii monochromatycznej. Czarno-białe zdjęcia mają swoją magię, klimat, wręcz moc. Z tego względu staram się, by każda sesja zdjęciowa była w jakiejś części zrealizowana w odcieniach szarości. Czy sesja plenerowa w zbożu to dobry motyw, by ukazać go w odcieniach szarości? Zobaczcie sami.

Sesja w zbożu Kotlina Kłodzka

Sesja plenerowa w zbożu również w odcieniach szarości wygląda ciekawie!

Portret w zbożu - przygotuj więcej niż jedną stylizację

Sesja w plenerze trwa przynajmniej godzinę, więc warto mieć więcej niż jeden zestaw ubrań, aby uzyskać różnorodne ujęcia. Dlatego zawsze doradzam klientom, aby zabrali kilka różnych stylizacji. Mogą się one różnić i wzajemnie uzupełniać. Jakie stroje są odpowiednie na sesję zdjęciową w zbożu?

Sesja plenerowa w zbożu oferuje wiele możliwości stylizacyjnych. Moja modelka wybrała dwa komplety. Pierwszy składał się z lekkiej bluzki i luźnych szortów, co dodało jej kobiecości. Druga stylizacja to koronkowa biała sukienka i elegancki kapelusz. Kapelusz nie tylko świetnie wyglądał, ale także chronił przed słońcem. Spacer w tej sukience i kapeluszu po polnych ścieżkach był doskonałym motywem fotograficznym!

Sesja zdjęciowa w zbożu

Typowo "spacerowy" strój, ale wciąż bardzo stylowy. Doskonały wybór na sesję zdjęciową w zbożu.

Sesja zdjęciowa w zbożu - jaki obiektyw?

Wybór obiektywu był dość nietypowy, ponieważ do wykonania sesji portretowej w zbożu wybrałem obiektyw... makro! Jest to jeden z moich ulubionych instrumentów - Carl Zeiss Makro-Planar T* 2/100 ZF. Obiektywu tego używam do każdego typu fotografii, choć w portrecie szczególnie chętnie. Właściwie stosuję go zamiennie z innym obiektywem marki ZEISS, a jest to Batis 1.8/85. Na czym więc polega wyższość "setki makro"? To szkło ma nieporównywalny do żadnego innego mikrokontrast. Sprawia, iż zdjęcia są jeszcze bardziej żywe. Nadaje trójwymiaru elementom zdjęcia, wzmacnia tekstury. Dodatkowe 15mm ogniskowej też ma swoje znaczenie!

Kompresja perspektywy - uwielbiam to!

Celowo użyłem średniego teleobiektywu, aby skompresować perspektywę. Choć fotografia natury często kojarzy się z szerokokątnymi obiektywami, sesja plenerowa w zbożu nie była idealnym momentem do korzystania z krótkiej ogniskowej. Chodziło mi głównie o tło. Im dłuższy obiektyw, tym mniejszy obszar tła jest widoczny. Chciałem uniknąć nieba w kadrze, tak aby głowa modelki "schowała się" w górach i lasach, nie wystając poza nie. Teoretycznie mogłem użyć obiektywu o ogniskowej nawet 50 mm, ponieważ kadry obejmowały całą sylwetkę modelki lub sięgały do połowy uda.

Kompresja perspektywy okazała się trafnym posunięciem, pozwalając na stworzenie odpowiedniego klimatu zdjęć. Dzięki temu w kadrze znalazły się tylko zboże, piękna modelka i trochę drzew w tle, unikając nadmiaru elementów.

Sesja plenerowa w zbożu - galeria zdjęć

Wybrane zdjęcia z sesji zdjęciowej w zbożu. Z racji optymalizacji SEO, zdjęcia uległy kompresji.

sesja zdjęciowa w zbożu Kotlina Kłodzka
Portret kobiety czarno - biały
Portret w zbożu
Sesja portretowa w zbożu
Sesja czarno -biała w zbożu
Kobiecy portret czarno - biały
2024 © KadremPisane.pl
MocneStrony.pro - Aleks Jovicić
cross