Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - galeria zdjęć

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2022 - reportaż fotograficzny z Jarmarku Świątecznego. Wrocław może pochwalić się jednym z najpiękniejszych jarmarków w Europie.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - magia w centrum miasta

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jedno z najbardziej malowniczych i urokliwych świątecznych wydarzeń w Polsce. Rozciąga się na kilku głównych placach miasta, takich jak Rynek, plac Solny i plac Nowy Targ, tworząc magiczną atmosferę pełną świateł, stoisk z rękodziełem, tradycyjnymi potrawami i rozmaitymi atrakcjami.

Na rynku możesz znaleźć główną choinkę, która jest punktem centralnym jarmarku. Okoliczne stragany oferują szeroki wybór ozdób świątecznych, unikalnych prezentów, ręcznie wykonanych zabawek i regionalnych produktów. Wielbiciele kulinariów mogą rozkoszować się gorącym grzańcem, tradycyjnymi pierogami, kiełbaskami czy słodkościami, jak pierniki i świąteczne ciasta.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to nie tylko okazja do zakupów i jedzenia, to przede wszystkim czas, w którym mieszkańcy i turyści mogą poczuć magię świąt i cieszyć się atmosferą wspólnego świętowania.

Jarmark Świąteczny Wrocław

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu tuż po zachodzie słońca - widok absolutnie klimatyczny

Kocham fotografować jarmarki we Wrocławiu!

Odkąd jestem fotografem staram się dokumentować wrocławskie jarmarki. Są to Jarmark Świętojański oraz Jarmark Bożonarodzeniowy. Oba wiele łączy, a dzieli pora roku, pogoda oraz klimat. Mimo wszystko oba są bardzo kolorowe. Jarmark Bożonarodzeniowy to również okazja do wykonania wspaniałej sesji zdjęciowej świątecznej. Z całą pewnością jest to jedno z najbardziej fotogenicznych wydarzeń w Polsce.

Polska potęgą jarmarków świątecznych, Wrocław w czołówce

Brytyjscy eksperci sporządzili ranking najlepszych ich zdaniem rankingów bożonarodzeniowych. Pod uwagę brane były miasta europejskie.

Z najnowszego rankingu Christmas Tree World, renomowanej brytyjskiej firmy specjalizującej się w sprzedaży choinek, wynika, że wybrali najlepsze jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie spośród 70 wydarzeń. Wyróżnili dziesiątkę najlepszych targów.

Analiza uwzględniała różnorodne czynniki, takie jak czas trwania jarmarku, cenę noclegów w pobliskich trzygwiazdkowych hotelach, aktywność na TikToku i Instagramie oraz popularność wydarzeń w wyszukiwarkach internetowych.

Ranking jarmarków bożonarodzeniowych w Europie

Ranking europejskich jarmarków świątecznych - cały artykuł dostępny: tutaj

Jarmark Świąteczny we Wrocławiu - święto fotografów?

Czy Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to święto fotografów? Z całą pewnością można to tak ująć. Jako pasjonat fotografii i sprzętu fotograficznego zawsze wypatrzę w tłumie kogoś, kto również robi zdjęcia. Podczas jarmarku świątecznego we Wrocławiu ludzi takich nie brakuje.

Co warto fotografować na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu?

Bez wątpienia odpowiedzieć można jednym słowem - wszystko! Wszyscy, którzy brali udział w tym wyjątkowym wydarzeniu doskonale wiedzą, co mam na myśli. Jeśli jednak nie znasz tego miejsca to poniżej znajdziesz wystarczającą ilość argumentów.

Wspaniałe dekoracje

Uwiecznij wyjątkowe ozdoby, iluminacje i choinkę, które tworzą niepowtarzalną atmosferę świąt. Te malownicze detale dodają magii świątecznej scenerii.

Kulinaria

Zdjęcia tradycyjnych potraw i przysmaków, takich jak grzane wino, pierniki czy kolorowe słodycze, doskonale oddadzą bogactwo kulinarnych doznań tego okresu.

Rękodzieło

Fotografie stoisk z rękodziełem, unikatowych prezentów i wyrobów artystycznych, by uwiecznić unikalne dzieła sztuki i rękodzieła dostępne na jarmarku.

Atmosfera i ludzie

Uchwycenie emocji, radości i zabawy ludzi cieszących się świętami na jarmarku. To doskonały sposób na uchwycenie prawdziwej atmosfery świąt.

Detale architektoniczne

Warto uwiecznić charakterystyczne dla jarmarku miejsca, takie jak historyczne budowle, malownicze uliczki czy tradycyjne stoiska, które dodają autentyczności wydarzeniu.

Instalacje artystyczne

Fotografowanie występów artystycznych, instalacji świetlnych, koncertów lub przedstawień, które dodają niezapomnianego klimatu jarmarkowi.

Czym fotografowałem Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu?

Jeśli jesteś fotografem i czytasz ten artykuł to pewnie najbardziej czekasz na właśnie ten akapit. Pewnie najbardziej ciekawi Cię jakim obiektywem najlepiej fotografować Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Zanim zdradzę tę informację powiem co uważam za absolutny must have na jarmarku świątecznym. Jest to przede wszystkim statyw.

Statyw jest kluczowy

Dlaczego akurat statyw?! Jeśli masz zamiar fotografować piękną architekturę jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu czy też niesamowite kulinaria to z całą pewnością będziesz operować na domkniętej przysłonie. Reportaż na jarmarku to w końcu połączenie fotografii krajobrazu, architektury oraz momentami makro. Jeśli do tej domkniętej przysłony dodamy fakt, iż jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu piękny jest wieczorem... Wówczas okaże się, że fotografujemy z czasem znacznie przekraczającym sekundę. Tutaj nawet najlepsza stabilizacja matrycy i obiektywu nic nie dają.

Jakim obiektywem fotografować Jarmark Bożonarodzeniowy?

Najlepiej tym, który lubisz najbardziej. Piszę to bardzo poważnie, gdyż każdy fotograf ma swoje preferencje optyczne. Jakim obiektywem ja fotografowałem Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu? Podczas ostatniej edycji był to ZEISS Batis 2/40. Dlaczego akurat to szkło? Z kilku bardzo ważnych powodów. Przede wszystkim kocham ten obiektyw ze względu na jego walory optyczne. Ma niesamowity mikrokontrast, co czyni zdjęcie atrakcyjnym. Poza tym 40mm wydaje mi się idealną ogniskową dla reportażu ulicznego. Kąt widzenia jest odrobinę węższy niż oklepane 35mm, lecz szerszy niż klasyczne 50. Aparat, który zastosowałem to Sony A7RIIIa.

Filtr polaryzacyjny będzie przydatny

Filtry polaryzacyjne przydatne są w wielu sytuacjach. Jak sprawdzają się podczas fotografii jarmarków bożonarodzeniowych? Przede wszystkim redukują różnego rodzaju odblaski. Poza tym można bardzo ciekawie manipulować innym elementem. Z racji pory roku podczas trwania jarmarku świątecznego może być mokro. Moja kostka brukowa wygląda świetnie... Zwłaszcza gdy zastosuje się filtr polaryzacyjny.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu - galeria zdjęć

Sesja świąteczna na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu

Bez wątpienia wspaniały Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest doskonałym miejscem do wykonania sesji świątecznej. W mojej opinii wrocławski rynek pełen dekoracji, światełek i wspaniałej atmosfery jest w tej materii bezkonkurencyjny. Z całą pewnością nadaje się lepiej na tło dla sesji rodzinnej niż różnego rodzaju tworzywa dostępne na chińskich platformach sprzedażowych. W swojej fotografii zawsze stawiam na naturalność i autentyczność. Z tego względu proponuję sesje świąteczne na jarmarku we Wrocławiu.

Chętnych zachęcam do kontaktu telefonicznego - 530898382. Cena takiej sesji to 350 złotych za 10 zdjęć. Wystawiam faktury.

2024 © KadremPisane.pl
MocneStrony.pro - Aleks Jovicić
cross