Masz pytanie do fotografa?

Kontakt

Zapraszam do współpracy
Jeśli interesują Cię kwestie związane z moją pracą lub z fotografią ogólnie, zapraszam do kontaktu. Z chęcią udzielę Ci niezbędnych informacji i rozwieję wszelkie wątpliwości.

Dowiedz się wiecej

Często zadawane pytania i odpowiedzi

Jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości lub jesteście ciekawi szczegółów współpracy ze mną zachęcam do przeczytania poniższych pytań wraz z odpowiedziami.
Jakie rodzaje sesji fotograficznych oferujesz?

Oferuję szeroki zakres usług fotograficznych, w tym sesje portretowe, sesje rodzinne, sesje narzeczeńskie, sesje ciążowe, sesje plenerowe, sesje eventowe i wiele innych. Jeśli masz jakieś konkretne potrzeby, skontaktuj się ze mną, a dostosuję sesję do Twoich życzeń.

Ile czasu trwa sesja zdjęciowa?

Czas trwania sesji plenerowej uzależniony jest od kilku czynników. Najważniejszym jest pakiet, który wybierzesz. Inny czas trwania będzie miała sesja, której celem będzie wykonanie pięciu zdjęć, zaś inny gdy mam ich zrobić dwadzieścia.

Kolejną ważną kwestią jest typ sesji. Z reguły sesje, w której udział biorą dzieci lub zwierzęta są dłuższe i bardziej wymagające.

Istotne jest także miejsce. W przypadku obleganego parku utrudnieniem mogą być przechodzący w tle ludzie.

Podsumowując. Sesja może trwać od jednej godziny aż do czterech.

Jakie jest Twoje doświadczenie fotograficzne?

Fotografią zajmuję się od pięciu lat. Posiadam spore doświadczenie w zakresie fotografowania ludzi. Są to zarówno sesje pozowane, jak i reportaż.

Jeśli chodzi o dziedziny fotografii, jakie praktykowałem w ostatnich latach, to nie było żadnych ograniczeń. Począwszy od krajobrazu, poprzez dziką przyrodę, kwiaty, reportaż, kulinaria, skończywszy na sesjach rodzinnych czy reportażach okolicznościowych.

Fotografujesz we Wrocławiu. Czy dostępne są również inne lokalizacje?

Oczywiście! Przeważnie fotografuję we Wrocławiu, który jest miejscem mojej pracy. Jednak oferuję także sesje zdjęciowe w Kotlinie Kłodzkiej. Istnieje również możliwość wykonania sesji poza tymi lokalizacjami, lecz wymaga to już indywidualnej konsultacji ze mną. W dużym uproszczeniu stwierdzić można, iż pracuję na terenie Dolnego Śląska, choć jestem otwarty na pracę w innych miejscach.

Jaki jest czas oczekiwania na gotowe zdjęcia?

Proces ten ma kilka etapów.

  1. Do trzech dni po naszej sesji zdjęciowej otrzymasz link z formularzem wyboru zdjęć. Owe fotografie będą niemal surowe, a ich obróbka ograniczona jest to wyprostowania kadru czy poprawy świateł i cieni.
  2. Po wybraniu materiału przez Ciebie otrzymuję link z listą zaznaczonych zdjęć.
  3. Biorę się do roboty. Obrabiam wybrany przez Ciebie materiał. Trwa to na ogół około trzech dni.
  4. Po tygodniu otrzymujesz ode mnie link. Możesz pobrać swoje zdjęcia, które będą w kilku paczkach: przygotowane do druku, zoptymalizowane pod ekran oraz wykadrowane pod Instagram.
Czy mogę zdecydować o stylistyce zdjęć?

No pewnie! Jeśli lubisz styl retro lub bardziej nasycone kolory bądź masz inne sugestie... Powiedz mi o tym. Jak każdy fotograf mam swój styl obróbki, lecz jestem w pełni otwarty na sugestie klienta. Przede wszystkim zależy mi na Twoim zadowoleniu z mojej pracy.

Co składa się na koszt sesji?

Odpowiedzią na to pytanie mógłby być obszerny artykuł.

Przede wszystkim na cenę wpływa fakt, iż fotografia to dość drogie "hobby". Podobnie jak firma budowlana czy dobry hydraulik korzystam z drogich narzędzi.

Płacisz także za moje doświadczenie, kreatywność i umiejętności. Dzięki nim potrafię zrobić wyróżniające się zdjęcie, dopasować odpowiednio tło czy uwydatnić Twoje atuty.

W kwestii czasu często dochodzi do rozbieżności w spojrzeniu klienta i fotografa. Fakt, iż spędzimy wspólnie godzinę to nie wszystko. Kolejne kilka godzin zajmie mi selekcja zdjęć, obróbka, ewentualny retusz i upload na serwer.

Dla dociekliwych. Używam profesjonalnych aparatów bezlusterkowych marki Sony, optyki legendarnej marki ZEISS, oświetlenia Quadralite oraz akcesoriów marek Benro i Manfrotto.

Mogę liczyć na Twoje sugestie w kwestii ubioru i stylizacji?

Oczywiście. Jak tylko pokażesz mi swoje zdjęcia, postaram się doradzić Ci w kwestii ubrania i stylizacji. Również staram się dopasować miejsce wykonywania sesji zdjęciowej do urody mojego modela. Każdy detal ma znaczenie. Drobne szczegóły budują spójną całość.

Czy mogę publikować zdjęcia z sesji na social media?

Tak. Zdjęcia są Twoją własnością i masz do tego pełne prawo. Z jednym zastrzeżeniem. Fotografie w paczce zoptymalizowanej pod wyświetlanie na ekranie zawierają mój znak wodny. Nalegam także, aby w razie publikacji oznaczyć mnie w postach. W szczególnych przypadkach jestem skłonny odstąpić od tego wymogu. Takie sprawy rozpatruję indywidualnie.

Jakie koszty dodatkowe pokrywam?

Przede wszystkim wszelkiego rodzaju bilety wstępu. Wykonuję sesje zdjęciowe w takich miejscach jak ZOO czy różnego rodzaju ogrody tematyczne. Jeśli planujesz zdjęcia w takich miejscach, fundujesz bilet wstępu dla mnie i asystenta.

2024 © KadremPisane.pl
MocneStrony.pro - Aleks Jovicić
cross